Recenze ústředna JA-82K zabezpečovacího systému OASiS

• Všechny (3)
Karel Janata

Karel Janata

Přidáno: 16. března 2014

• Na první pohled zajímavý alarm
  • Velmi nespolehlivá bezdrátová část, hlásí plané poplachy, malý dosah bezdrátu.

Dnes už bych si ho nekoupil, měl jsem s ním špatné zkušenosti a musel jsem ho vyměnit.

make

make

Přidáno: 6. února 2014

Osobně mám JA 83k, i u ní se nachází níže uvedený "kopanec" stran té možnosti automatického zajištování/odjištování sekcí.
Nikde v návodu není uvedeno že pokud nastane čas pro deaktivaci jedné ze sekcí ( ano, vize automatické aktivace pláštové ochrany budovy na noc a její deaktivace ráno např. před probuzením a odjezdem do práce) a jsou všechny zajištěny, dojde k dekativaci všech sekcí !!!! Zjistil jsem to také až při testování systému v prvním týdnu a docela mě to nas*alo, nejvíc mě rozbila komunikace s technikem podpory, on to prostě nepochopil co potřebuji a stále něco plácal o rozdělení do sekcí.-) . takže na ty automatické akce bacha , at si automaticky nevypnete zajištění objektu .-)

Mirda

Mirda

Přidáno: 19. ledna 2014

• oproti JA 63k je tato ústředna dost napřed
  • klávesnice s grafickým displejem
  • kontakt dveří se připojuje do klávesnice a trvale je nastaven na sekci C (nelze změnit)
  • nastavování pomocí PC není řešeno klasickým USB ale je nutné koupit za 500,- speciální kabel - to je v dnešní době na facku.
  • funkce automatického částečného zajištění na noc postrádá nastavení priorit - tudíž absolutně k ničemu.

Mám jak JA 63k tak i novější JA-82k, JA 82K je uživatelsky přívětivější díky grafickému displeji, který umí i češtinu. Dají se jednoduše pojmenovat drátové zóny a bezdrátové periferie. Já jsem použil pouze drátové zóny. V první chvíli jsem byl nadšen tím, že kontakt vstupních dveří se připojuje do klávesnice a nemusí se tahat do ústředny, čímž se ušetří jedna drátová zóna (narozdíl od JA-63k), po zapojení a nastavení systému jako dělený (v noci hlídá okna - aktivace a deaktivace částečného zajištění se dá nastavit tak, že probíhá automaticky v daný čas) jsem ale zjistil, že v částečném zajištění nejsou hlídány vstupní dveře (moje chyba, v návodu je na to upozorněno ale já si nevšiml) a toto stupidní nechci říct kreténské nastavení nelze změnit. Tím pádem tato výhoda ztrácí význam a je k ničemu. Bohužel pokud si toho člověk všimne až po natažení elektroinstalace, je na*rání dvojnásobné... Nicméně je to jediná chyba, kterou bych tomuto systému vytknul. Po týdnu upravuji recenzi, druhá podstatně horší chyba je, že pokud odjedete z domu a zajistíte alarm na ABC a necháte nastavené automatické částečné zajišťování na noc, je průser. Plně zajištěný alarm se přepne do sekce A a ráno sekci A vypne a najednou je alarm nezajištěný. Takže funkce automatického zajišťování je pro mne opět k ničemu. Logické by bylo aby v případě celkového zajištění se dalo nastavit, aby se částečná sekvence neprovedla.
GSM jsem vyřešil zakoupením jednoduchého noname modulu za 1600,- Kč - nemá to všechny funkce jako originál GSM jablotron, ale je to o 5000,- levnější.... stačilo k tomu přidat malinké relátko a systém funguje. Nastavuje se pohodlně programem a klasickým USB kabelem za 30Kč (narozdíl od ústředny) Jen nehlásí stavy alarmu ale pouze ohlásí poplach. Pro mě dostačující.
Pokud někdo chce alarm který bude buď zajištěn nebo odjištěn, mohu doporučit a je to perfektní. Pokud si někdo ovšem chce pohrát s děleným alarmem a částečným hlídáním, je to nedotažené a odfláknuté. V podstatě k ničemu.